Наброски по работата на партийния функционер.
15.07.2024, 0 Comments
Част 1ва
Днес ние трябва да мислим не само за преразглеждане на членството ни в ЕС, но и за преосмисляне на това което разрушихме в лицето на НРБ с аргумента, че режима е бил недемократичен, тоталитарен и т.п.
Социалистическия строй при все това, че имаше своите недостатъци, които са свързани най- вече с мандатността и липсата на вътрешнодържавна политическа конкуренция( един вид демократичен коректив ) си беше един социално ориентиран народовластен и строй ориентиран на справедливо разпределение на благата и задълженията.
Един от най- сериозните проблеми на обществото днес и най- вече на по- младата част от населението е ценностния манталитет, ценностната система и нейното формиране. Подмяната на ценностното ориентиране води до сериозно изкривяване на основния принцип за справедливост, добро и зло. На скоро чух следния тезис: “Предприемач е смел човек, който е готов да предприеме рисковани действия!“- преобладаващото обществено мнение за предприемача обаче е: човек, който чрез хитри манипулации използва чуждата наивност, незнание или неинформираност с цел лично облагодетелстване посредством ограбване на други хора или средства, както и техния труд( физически или интелектуален ).
„Библиотеката не трябва да е просто книгохранилище!“
За повишаване квалификацията на партийния работник е необходимо постоянно надграждане на знанията в областта на публично-правните и международните отношения. Това следва да бъде постигнато, както чрез лично самообразоване така и чрез организиране на лектории с водещи чиито познания са професионални в областта. Такива личности могат да бъдат поканени от съчувстващи университетски преподаватели или наети хонорувани такива, но по. Добре е да са съчувстващи, споделящи, а защо не и членове на партията.
Ето защо е необходимо да се засили пропагандистко просветителската работа преподавателския корпус в страната на всяко ниво, да се разясни на хората че нашата програма и идейно-политическа платформа е сходна с техните виждания за обществено политически договор в обществото, стабилност и просперитет в държавното развитие и справедливост в социално-правните отношения.
Смятам, че работата с хората от сферата на образованието е от първостепенна важност т.к. в дългосрочен план това е силата и крайъгълния камък в основата на която и да е политическа теория, особено защитаваща общочовешките ценности и традиционните, духовни и морални устои на обществото, които се формират, изграждат и затвърждават в личността още от първите години на формирането й като такава.
Партийната работа следва да бъде систематизирана, разнообразна и с постоянен характер( по график ), но без да се превръща в досадно занимание, както за партийния функционер така и за публиката към която е насочена. С тази цел е важно – правилно да бъдат организирани партийните събрания, чието системно провеждане от една страна да сплотява редиците и да обогатява членовете, а от друга да не се превръща в нещо ангажиращо и еднообразно.
„Знанието е сила!“,- нека въоръжим с това оръжие партийния функционер за да може кратко и ясно, точно и без апелационно да оборва своите идеологически опоненти и да убеждава другите в правотата на делото използвайки необорими аргументи и исторически потвърдени факти.
Работата с хората около нас и на работното място не трябва да спира! Поради ограничения пропаганден натиск в Средствата за Масова Информация е необходима да се води разяснителна работа сред народа. Къде как и защо се лъже на историческия фронт;- първо и особено важно е да се ЧЕТЕ историческа литература не само от днес, но и такава от преди 20-50 години, че и по- рано и да се съпоставят историческите факти преди да се правят изводи. И тук от особено значение е работата на идеологическия фронт.
Днешната образователна система е насочена към умишлено оглупяване на хората. Преди всичко е важен критическия подход в анализа на всяка една подавана информация.
Като бележка към началото искам да вметна, че Владимир Илич Ленин още 1923 година заявява: „Ние не трябва да зачеркваме вековния капиталистически опит, а да ползваме добрите негови практики!“, което в случая ни връща в едно не далечно минало към прехода от социализъм към капитализъм при нас ние не сторихме, а днес дори западните научни кръгове твърдят, че капитализма, като система се е изчерпала и трябва да се търси нов обществен договор( визирам Клаус Шваб и клуба Билдърберг ). И именно за това днес ние и най- вече идейно политическите бойци трябва да се борим срещу либералната власт формираща у народа погрешно мнение за света и процесите, които текат в него.
Партийния функционер, боеца на идеологическия фронт трябва да бъде пример за подражание и неоспорим образ на човека притежаващ целия набор от положителни качества с които може да бъде асоцииран един апостол на свободата – подобно на тези от априлското въстание!
Не бива да забравяме, че по нас партийните функционери и идеологически бойци народа ще оценява и преценява партията, нейната програма и нейната пригодност да управлява страната.
„В космоса зрението изостава на цяла секунда, но на земята тази секунда може да промени всичко!“
Трябва да се усвои/изучи и приложи уникалния руски опит за между конфесионална работа. Тук в България ние имаме ярко изразени две фундаментални религии: православие и ислям и следва да се почитат еднакво и двете, а в партийната работа да се стремим да използваме тези ценности, които ги обединяват!
Днешните евроатлантици не просто не представляват народа, но и неговата воля. Всеки политик, който защитава интересите на народа и се явява негов представител във властта следва да изчисти своята реторика от демагогия и т.н. птичи език, който е непонятен за широките народни маси. Политическото говорене следва да е кратко, точно и ясно – недвусмислено, както принципа в нормотворчеството за да няма двояко тълкуване.
„Фашизма се заражда в добре развитите и уредени демокрации и това е добре известен исторически факт!“
„Един политик може да загуби всичко, но не и доверието на народа!“ В И Ленин.
Народното доверие е капитала/богатството на партията! Времето е фактор, който винаги е работел в полза на така непопулярното днес определение ПОПУЛИСТ, но аз винаги съм смятал, че т.н. „популисти“, които искрено са били такива са тези, които са истинските народни представители за разлика от другите, които представляват интересите на финансовата олигархия, а не народа!
Партията за да укрепва и утвърждава своя авторитет – следва да упоменава и положителните и отрицателните исторически моменти – безпристрастно за да затвърди справедливостта в своя подход при оценка на фактите!
автор: Емил Величков
(член на Съюза на Юристите в България)
цензурен колектив: д-р Георги Михайлов, худ. Огнян Огнянов, инж. Красимир Дачев